Noć s Junacima Pavlove ulice
Autor: Darja Šišić, 4. 12. 2018.

Krajem studenoga učenici 5. razreda uživali su u malo drugačijem načinu obrade lektire - sudjelovali su u projektu Noć lektire u školi.

S nestrpljenjem su iščekivali petak i 18 sati, kada su s dekama, jastucima, vrećama za spavanje i veselim raspoloženjem utrčali u prazne školske hodnike koji su tu noć bili samo njihovi.

S učiteljicom su ušli u zanimljiv svijet Junaka Pavlove ulice te su cijelu večer proveli s dragim književnim likovima, u opuštenoj atmosferi i u - pidžamama. Crtali smo, pisali pisma Nemečeku, Boki i ostalim junacima, izrađivali njihove osobne iskaznice, ali smo se i igrali, lovili po praznoj školi, igrali žmire, uživali u pizzi, gledali film i na kraju slatko zaspali u toplini učionice Hrvatskoga jezika.

Kako je izgledala naša "lektira u pidžami" pogledajte u foto-galeriji. smiley