5. razred s "lektirom u vrećici"
Autor: Darja Šišić, 1. 2. 2019.

Lektira Kako je tata osvojio mamu Mire Gavrana osvojila je učenike 5.

razreda, stoga smo odlučili obraditi je na satu na zanimljiv način.

U nastavku pogledajte kako je to izgledalo, kroz riječi i fotografije... smiley

Dva školska sata učenici su imali svoje male javne nastupe, tijekom kojih su izlagali svoje dojmove o knjizi, upoznali nas sa svojim najdražim likovima i događajima, porukama koje su naučili čitajući roman. Bilo im je zanimljivo slušati govore svojih razrednih prijatelja jer svatko je imao nešto drugo što mu se u knjizi svidjelo, stoga su kroz raspravu razmjenjivali svoje dojmove.

Još su zanimljiviji bili sadržaji njihove lektire u vrećicama. Naime, svi su na satima predstavili svoju ukrasnu vrećicu koja je dobila novi identitet - zapravo je postala roman viđen očima čitatelja. Svatko je osmislio i izradio vlastitu naslovnicu za pročitanu knjigu, koja je krasila jednu stranu vrećice, a u samoj vrećici nalazilo se deset predmeta koji ih podsjećaju na pročitano djelo, tj. koje povezuju sa samom radnjom i likovima. Svi su pokazali da mašta doista može svašta te su bili jako kreativni u svojim idejama koje su predstavili ostatku razreda.

Na fotografijama možete vidjeti njihove inovativne, šarene naslovnice za roman Kako je tata osvojio mamu.