VJERONAUK, 19.3.2020.
Autor: Ana Koncul, 18. 3. 2020.

Nastavna jedinica: Pobožnost križnog puta

Pozdrav i poštovanje učenicima četvrtog razreda!

Aktivnosti i zadatci:

1. Pogledaj u svojoj bilježnici popis postaja križnog puta. Jesi li napisao svih četrnaest.

2. Pročitaj svoj opis dviju izabranih postaja. Ne činiti li se da si mogao i bolje pismeno uraditi ovaj zadatak.

3. Pogledaj u prilogu slike križnoga puta. Možeš na tražilici Googla potražiti i pogledati neke druge.

4. Nacrtaj, u svoju bilježnicu, nekoliko postaja (3-4) Križnog puta po izboru.

5. U petak, izmoli Križni put. Možeš sam ili s članovima svoje obitelji. Tekst molitve ove pobožnosti imaš u molitveniku, a i vjeroučitelj ti je poslao u PRILOGU.

Potvrda učenika da su bili aktivni u predloženim aktivnostima putem ove društvene mreže Yammer, bilo zadaćom, svojim osvrtom, prijedlogom za rad i sl.

U prilogu dostavljam materijale za dodatni rad:

1. Slike postaja Križnog puta

2. Tekst za molitvu Križnog puta