ZADATCI, 2.4.2020.
Autor: Ana Koncul, 2. 4. 2020.

HRVATSKI JEZIK

NASTAVNA JEDINICA: Književnost : Lektira Bambi, Felix Salten – analiza lektirnog djela

ZADATCI:

Dragi moji učenici,

Dobro jutro i dobar vam dan.

Danas ćemo na našem satu lektire analizirati lektirno djelo Felixa Saltena Bambi.

Nadam se da ste ga svi pročitali i vodili svoj dnevnik čitanja prema zadanim smjernicama.

„Bambi „ je predivna priča austrijskog pisca Felixa Saltena koja nam donosi život jednog laneta i njegovo odrastanje u prekrasnog jelena. Pisac Felix Salten jako je volio prirodu i životinje i iz tog razloga napisao je ovako čarobno djelo. Ova priča je potekla iz mašte, iskustva i znanja autora o životinjama.

Ponovit ćemo i provjeriti koliko smo shvatili pročitanu priču na: https://issuu.com/skolavrbovec1/docs/bambi_kviz

Vaša zadaća je da uslikate svoj dnevnik čitanja i pošaljete mi na Yammer u privatne poruke kako bi ga mogla pregledati.

PRILAGOĐENI PROGRAM / ISTO.

ROK ZA IZVRŠENJE OVOG ZADATKA JE PETAK 3.04.2020. do 12:00 sati

PRIRODA I DRUŠTVO

NASTAVNA JEDINICA: Živčani sustav i osjetila

ZADATCI:

Draga djeco.

Molim vas da vam u ovom zadatku pomogne netko od ukućana.

Pripremite neprozirnu vrećicu ,a roditelj ili netko od ukućana neka stavi u vrećicu različite predmete (ključ ,lopticu, šiljilo, češalj…).Vi trebate opipom prepoznati predmete u vrećici.

Drugi zadatak za vas je da vam netko od ukućana stavi povez preko očiju i daju vam da pomirišite npr. parfem, cvijet , tenisice i sl. Po mirisu pokušajte prepoznati što ste mirisali.

Uz pomoć čega ste znali što se nalazi u vrećici, što mirišete?

Danas ćete naučiti Živčani sustav i osjetila.

Otvorite udžbenik na strani 57 B. U bilježnicu napišite naslov: Živčani sustav i osjetila

Pročitajte tekst u udžbeniku i pokušajte odgovoriti na pitanja.(Usmeno)

*Od čega je građen živčani sustav? (od mozga i kralježnične moždine te živaca koji dopiru u sve dijelove tijela)

*Što je mozak? ( organ koji na temelju informacija koje dobiva iz tijela i okoline upravlja svim drugim organima)

*Što nam omogućuje mozak? (omogućuje nam rad, učenje i pamćenje)

* Pomoću čega mozak prima informacije iz okoline? ( pomoću osjetila vida, sluha, njuha, okusa, opipa, hladnoće i topline)

*Kako se zove osjetilo vida ?(oko)

*Kako se zove osjetilo sluha? (uho)

*Kako se zove osjetilo mirisa? (nos)

*Kako se zove osjetilo okusa? (jezik na kojem se nalaze pupoljci za osjet okusa)

*Pomoću čega dobivamo informacije o hladnoći, toplini i opipu? ( kožom)

-Izradite umnu mapu na temu Živčani sustav. Koristi se udžbenikom

Provjerimo svoje znanje Živčani sustav i osjetila -dijagram s okvirima ( wordwall upisati u Google – prezentacije za 4. razred)

PRILAGOĐENI PROGRAM RADI ISTO.

ROK ZA IZVRŠENJE OVOG ZADATKA JE PONEDJELJAK 6.04.2020.do 12.00 sati.

LIKOVNA KULTURA

LIKOVNO PODRUČJE: Oblikovanje na plohi - slikanje

MOTIV: perunika

LIKOVNE TEHNIKE: tempere ili gvaš

Draga djeco.

Danas ćemo slikati cvijet peruniku. Pogledajte predavanje učiteljice Gordane kako bi vam bilo lakše naslikati peruniku. (Datum 30.03.2020.)

Molim Vas da otvorite na Googlu Raspored . Škola za život/ razredna nastava 4. razred otvorite PREZENTACIJA 1 4 HRT 4 razred

Tu ćete naći sliku perunike i podsjetit ćete se što su tonovi boja i kako nastaju ( tonovi boje nastaju kada boju miješamo s bijelom ili crnom bojom. Svaka od osnovnih i izvedenih boja može biti jarka ili zagasita. Tko ne zna kako izgleda perunika moći će je vidjeti i nešto naučiti.

Koristit ćete u svom radu tonove boje. Pripremite bijeli hrapavi papir. Radit ćete s temperama. Pripremite kistove za rad, tempere ,čašu s vodom, krpicu, paletu, zaštitu za stol, pregaču.

ROK ZA IZVRŠENJE OVOG ZADATKA JE UTORAK 7.04.2020.DO 12:00 sati.

TZK

NASTAVNA JEDINICA: Gađanje lopticom u pokretni cilj s udaljenosti do 5 m

Ciklična kretanja različitim tempom do 4 minute

Dodavanje i hvatanje lopte iz „ košarice“ u odbojkaškom stavu (O)

Vježbajmo zajedno uz Nastavu na Trećem

Draga djeco.

Ako vrijeme dopusti nastavne jedinice možete izvesti na svom dvorištu.

Vježbe izvodite uz učitelja Daria na Trećem.

Obavezno napišite kako ste izveli zadatke i jeste li bili zadovoljni sa svojim aktivnostima.

OBAVEZNO PRATITI NASTAVU NA TREĆEM!

DRAMSKO – RECITATORSKA

Dragi moji pjesnici, autori slikovnica, recitatori, glumci.

Moram vas sve pohvaliti za marljivo , kreativno i lijepo napisane sastavke i slikovnice.

Budući da nam se približava Uskrs , najveći kršćanski blagdan ,blagdan koji je se obilježava u najljepše godišnje doba proljeće, vaša zadaća je da na Lukinom portalu odaberete jednu lijepu uskrsnu pjesmicu i naučite je lijepo i izražajno čitati.

Snimajte svoje čitanje i svoj video uradak pošaljite na Yammer u privatne poruke.

ROK ZA IZVRŠENJE OVOG ZADATKA JE ČETVRTAK 9.04.2020. do 12:00 sati.