VJERONAUK, 17.3.2020.
Autor: Ana Koncul, 16. 3. 2020.

Nastavna jedinica: Pobožnost križnog puta

Pozdrav i poštovanje učenicima četvrtog razreda!

Zadatak:

1. Pogledaj crtež u svojoj bilježnici s prethodnog sata i sjeti se što znaš o Cvjetnici.

2. Sigurno znaš da proslavom nedjelje Cvjetnice ulazimo u Veliki tjedan u kojem proslavljamo najveća otajstva svoje vjere. Koji su to VELIKI DANI U TJEDNU prije USKRSA?

3. Pročitaj izvješće, u skraćenom obliku, o Isusovoj muci i smrti koju je zapisao sv. Luka u udž. str.76-77. Pogledaj uz tekst i dvije umjetničke slike koje govore o tom tragičnom trenutku u Isusovu životu. Kakve osjećaje u tebi pobuđuju ovi događaji?

4. Znaš li što je to „Pobožnost križnog puta“?

5. Pogledaj u prilogu svih 14 postaja križnog puta?

6. Napiši u bilježnicu nazive postaja? Npr. 1.postaja: Isusa osuđuju na smrt

7. Opiši svojim riječima dvije postaje po izboru?

8. Posluži se dodatnim materijalom da možeš lakše napisati zadaću.

Potvrda učenika da su bili aktivni u predloženim aktivnostima putem Yammera, bilo svojim osvrtom, prijedlogom za rad i sl.

U prilogu dostavljam materijale za dodatni rad do kojih možete doći klikom na Opširnije.

Priloženi dokumenti:
Krizni_put_illustracija_za_djecu.ppsx (913.22 KB)