ZADATCI, 18.3.2020.
Autor: Ana Koncul, 17. 3. 2020.

1. SAT Priroda i društvo Nastavna jedinica: Čovjek- ponavljanje i vježbanje Ključni pojmovi: čovjek, zajednica, ljudska prava Zadatci: 1. Opiši razliku i sličnosti između sebe i nekog od tvojih prijatelja u razrednom odjelu. Razlike i sličnosti se odnose na izgled- visina, boja kose, boja očiju, na hobije, na ono što vole i ne vole. Razlike i sličnosti ukratko zapisati u bilježnicu. 2. Podsjetiti se prava u razrednom odjelu. Promisliti i usmeno odgovoriti na postavljena pitanja: - Kako biste se osjećali da nemate ta prava? - Ima li itko pravo oduzeti vam ih? - Koja još prava imate? - Tko, osim vas, ima ta ista prava? 3. Danas ćemo ponoviti naučeno gradivo o čovjeku. Zapisati naslov u bilježnicu i prepisujemo bitne pojmove. ČOVJEK

Čovjek – ŽIVO BIĆE- rađa se, diše, hrani se, raste, razmnožava se, stari i umire

PRIRODNO BIĆE- uzima iz prirode sve što mu treba

MISAONO BIĆE- misli, razmišlja, zaključuje, pamti

DRUŠTVENO BIĆE- živi u društvu- zajednici

- svi ljudi u svijetu jednako su vrijedni- JEDNAKA LJUDSKA PRAVA

- razlikuju se od ostalih živih bića-hoda uspravno, misli i govori, radi stvari svjesno, istražuje

4. Riješiti zadatke u radnoj bilježnici na str. 44. i 45. 5. Pronaći i pročitati Povelju o pravima djeteta- što je Povelja? 6. Riješi zadatke s nastavnog listića u bilježnicu.

NASTAVNI LISTIĆ

1. Svi ljudi su jednakovrijedni i trebaju imati ista prava. DA NE

2. Djeca imaju pravo na školovanje i igru. DA NE

3. Nitko nema pravo ____________ nam naša prava.

4. Dovedi u vezu.

Pravo učiti

pomoći invaliduaštita

pomoći invalidu

slobodno izražavanje svoga mišljenja

na vrijeme dolaziti u školu

Dužnost na odmor

Riješenu zadaću uslikati i postaviti u Yammer grupu do četvrtka 19.03.2020. do kraja dana.

SRIJEDA,18.03.2020. 2. SAT Hrvatski jezik, Književnost Nastavna jedinica: Srce, Žaneta Fabić-Vuković- interpretacija priče Ključni pojmovi: lik, govor lika, ponašanje lika Zadatci: 1. Otvoriti čitanku Zlatna vrata na str. 118., pročitati izreku: Samo otvoreno srce za ljubav zna! Promisliti o značenju izreke. 2. Pročitati tekst Srce i zapisati naslov i ime pisca u bilježnicu za školski rad. Pronaći nepoznate riječi i njihovo značenje. 3. Usmeno odgovoriti na pitanja na str. 119. 4. U bilježnicu zapisati likove, osobine likova i pouku. 5. Zapisati u bilježnicu rečenicu: Postupci i govor likova otkrivaju nam njihove osobine, raspoloženja i odnose. 6. U bilježnicu ukratko ispričati dio priče iz kojeg saznajemo da je čovjek lakomislen, a starac mudar. 7. Riješiti zadatke u radnoj bilježnici na str. 88. i naučiti izražajno čitati priču.

SRIJEDA, 18.03.2020. 3. SAT Matematika Nastavna jedinica: Kvadratna mreža- obrada Ključni pojmovi: kvadratna mreža Zadatci: 1. Otvoriti udžbenik na str. 102. i samostalno riješiti zadatke pod naslovom ZNAM. U radu koristiti geometrijski pribor za crtanje usporednih i okomitih pravaca. 2. Napisati novi naslov u bilježnicu: Kvadratna mreža 3. Promotriti ilustraciju u udžbeniku str. 102. u žutom pravokutniku gdje je nacrtana mreža koja ima četiri crvena i tri plava pravca. Pratiti označene pravce i usmeno odgovoriti na pitanja koja se nalaze pored crteža u žutom pravokutniku. 4. Promotrite nacrtanu mrežu koja se sastoji od jednakih kvadrata, tj. jednakih duljina stranica, a zovemo je KVADRATNA MREŽA. Crveni i plavi pravci se sijeku u sjecištima, to su TOČKE mreže A, B, C… Pratiti i učiti, odrediti i označiti točke u kvadratnoj mreži. Uvježbavati određivanje i označavanje točke u kvadratnoj mreži. Nacrtati kvadratnu mrežu iz udžbenika u bilježnicu (iz žutog pravokutnika). Zaključak: - Kako određujemo točke u kvadratnoj mreži? (Tako da prvo upišemo oznaku uspravnog pravca, a zatim vodoravnog pravca. -Od čega se sastoji kvadratna mreža? (Od jednakih kvadrata.) 5. Vježbanje i ponavljanje. Riješiti zadatke u udžbeniku na str. 103. i u zbirci zadataka na str. 88.

Riješenu zadaću uslikati i postaviti u Yammer grupu do petka 20.03.2020. do kraja dana.

SRIJEDA, 18.03.2020. 4. SAT TZK Nastavna jedinica: Vođenje lopte s promjenom smjera kretanja Udarac na vrata sredinom hrpta stopala (N) Brzo trčanje na 50 m iz poluvisokog starta Vaga zanoženjem na tlu Zadatci: - Naizmjenično trčanje i hodanje do 4 minute u dvorištu

-Pripremne vježbe bez pomagala (primijeniti vježbe iz odgledanog sata TZK na HRT 3: Vježbajmo zajedno)

-Udarac na vrata sredinom hrpta stopala (N)

-Brzo trčanje na 50 m iz poluvisokog starta- brzo pretrčavanje zadane dužine u dvorištu

-Vaga zanoženjem na tlu

Zaključak i osvrt na sat TZK u dvije do tri rečenice. Jesam li uspješno izvršio svoje zadatke?