ZADATCI, 23.3.2020.
Autor: Ana Koncul, 23. 3. 2020.

Dragi učenici,

u novom tjednu s novim zadacima.Pratite HRT3 i budite redoviti.

MATEMATIKA

Saznali smo što je množenje,faktori i umnožak.Danas ćeš upoznati što je dijeljenje.Otvori stranicu 26.Promotri slike i dopuni.

ZADATAK

U bilježnicu napiši naslov i datum.

Prepiši zadatak:

U KOŠARI JE 18 JABUKA.TREBA IH PODIJELITI U TRI POSUDE TAKO DA U SVAKOJ POSUDI BUDE JEDNAKO MNOGO JABUKA.(Pokaži crtežom,računom i odgovor. Pomoći će ti 4.zadatak u udžbeniku.)

Zadatak riješi i pošalji sutra do 12 sati.

PIRIRODA I DRUŠTVO

Zaštita voda i okoliša (86.srt.)

Znamo da je voda važna za život svim živim bićima.Vodu treba štedjeti.Upoznat ćeš načine štednje vode u obitelji.Zaštita okoliša i što ti možeš napraviti.

ZADATAK

Prepiši pitanja (4) i odgovori potpunom rečenicom.Odaberi jednu sliku o zaštiti voda i okoliša i nacrtaj.Ispod crteža napiši što si nacrtao/la.

Ovaj zadatak je za četvrtak do 12 sati.

-LIKOVNA SKUPINA

Proljetna slika (Proljeće),crtež,olovka,drvene bojice.Nacrtaj crtež sa zadanim motivom.Za ovaj zadatak imaš tjedan dana,do ponedjeljka u 12 sati.