GEOGRAFIJA, 18.3.2020.
Autor: Ana Koncul, 18. 3. 2020.

PRIRODNA I KULTURNA BAŠTINA PRIMORSKE HRVATSKE

Zadatak:

1. Pročitati iz udžbenika lekciju "Prirodna i kulturna baština Primorske Hrvatske" stranice 111.-115.

2. Proučiti prezentaciju koju sam vam poslao u prilogu i odgovoriti na 7 pitanja sa zadnjeg slajda prezentacije. DO prezentacije možete doći klikom na Opširnije. Odgovore (samo odgovore! ne trebate prepisivati pitanja) napisati u bilježnicu, uslikati i poslati u grupu.

3. Riješiti samostalno uz pomoć udžbenika zadatke u radnoj bilježnici iz geografije od 58. do 60. stranice.

4. Pronaći u geografskom atlasu gdje su smješteni svi Nacionalni parkovi i Parkovi prirode Primorske Hrvatske (Atlas, str. 64.-69.)

5. Kada riješite zadatke u radnoj bilježnici, uslikajte stranice 58., 59. i 60. i postavite u ovoj grupi da provjerim jeste li sve točno riješili.

Rok za izvršenje ovog zadatka je ponedjeljak 23.03.2020. do kraja dana.

Za one koji žele znati više:

Svima kojima je ova tema zanimljiva mogu istražiti prirodne i kulturne ljepote Primorske Hrvatske na internetu. Upućujem vas na youtube kanal "Bajkovita Hrvatska". Taj kanal ima više od 100 KRATKIH emisija o nacionalnim parkovima, parkovima prirode, kulturnoj materijalnoj i nematerijalnoj baštini Hrvatske. Može vam biti od koristi pri rješavanju 6. pitanja sa zadnjeg slajda prezentacije. :)

Dakle, u youtube upišite "Bajkovita Hrvatska", istražujte i uživajte! :)

Evo za primjer poveznica na NP Mljet: https://www.youtube.com/watch?v=IEZu8eQ5lFw

Priloženi dokumenti:
prirodna_i_kulturna_bastina_primorske.ppt (6.04 MB)