GEOGRAFIJA, 13.5.2020.
Autor: Ana Koncul, 13. 5. 2020.

PROMET NIZINSKE HRVATSKE

Zadatak:

1. Pogledati PP prezentaciju i pročitati iz udžbenika lekciju "Promet Nizinske Hrvatske" stranice 145.-147.

2. Proučiti prezentaciju koju sam vam poslao u prilogu i odgovoriti na 5 pitanja iz udžbenika na str. 147. Odgovore (ne trebate prepisivati pitanja) napisati u bilježnicu, uslikati i poslati meni na pregled. Učenici koji pohađaju nastavu po prilagođenom planu i programu trebaju odgovoriti na 1.,3. i 4. pitanje iz udžbenika na str. 147.

3. Pronaći u geografskom atlasu sve prometnice i prometna čvorišta Nizinske Hrvatske koja su navedena u lekciji (Atlas, str. 62.-63.)

Napomena: U 1. pitanju (udžbenik na str. 147.) vi trebate samo napisati koja su čvorišta za određenu vrstu prometa (npr. Željeznički promet: Vinkovci,...).

U prilogu dostavljam plan ploče (tko želi može prepisati u bilježnicu -nije obavezno) i PP prezentaciju.

Rok za izvršenje ovog zadatka je ponedjeljak, 18.05.2020. do kraja dana

Priloženi dokumenti: