VJERONAUK, 9.6. i 10.6.2020.
Autor: Ana Koncul, 9. 6. 2020.

Tema: Sudjelovanje u životu župne zajednice

Nastavna jedinica: 68. i 69./ Župa zajednica, vjere i života/ Sudjelovanje u životu župne zajednice

Pozdrav i poštovanje učenicima osmog razreda!

Upute, aktivnosti i zadatci:

Odgojno-obrazovni ishodi na razini usvojenosti na kraju obrade, ponavljanja i provjeravanja ove teme kroz aktivnost putem on line nastave:

- učenik prepoznaje svoje kršćansko dostojanstvo

- učenik navodi primjere kako se može ostvariti život kršćana u životu svoje župne zajednice

- učenik navodi primjere kako može aktivno sudjelovati u životu župe, u kojim područjima.

1. Dragi učenici, današnja tematska cjelina Sudjelovanje u životu župne zajednice. Mnogo puta smo čuli da je Crkva narod Božji. Koja je njezina zadaća? Kako se to ostvaruje u konkretnoj zajednici kojoj pripadaju? Koja područja djelovanja postoje u svakoj župi?

2. Pročitajte uvodne tekstove o ovoj temi kako biste razumjeli važnost ljudskog rada, udžb. str.167-169.

3. Poučna prezentacija - Ako ti je stalo do Crkve – prezentacija https://vjeronaucni-portal.com/ako-ti-je-stalo-do-crkve-prezentacija/

4. U dogovoru sa župnikom pronađi svoje mjesto gdje možeš kao njezin član doprinijeti rastu svoje kršćanske zajednice. Budi odgovoran daruj Bogu svoje talente.

Ovaj tjedan ne treba slati nikakvu zadaću već je dovoljno da prođete sve aktivnosti kako piše u današnjim uputama.

Svako Vam dobro. Božji blagoslov na vas zaziva vjeroučitelj i đakon Ivan