GEOGRAFIJA, 22.4.2020.
Autor: Ana Koncul, 22. 4. 2020.

Dragi učenici,

danas, 22. travnja, obilježava se Dan planeta Zemlje. Cilj obilježavanja Dana Zemlje je kako bi se ukazalo na potrebu smanjenja čovjekovog negativnog utjecaja na naš planet. Travanjski broj National Geographica posvećen je upravo tom problemu. Postoje dva puta u budućnosti naše Zemlje, odnosno, dvije priče (vidi slike u privitku). Jedan je u daljnju nebrigu i krajnje uništenje a drugi put vodi ka promjeni odnosa prema našem planetu i svim oblicima života na Zemlji.

Budući da je danas Zemljin rođendan šaljem vam predivan film o Zemlji kako bi svi podigli svijest o potrebi očuvanja svega što na njoj živi. U filmu su prikazani svi prostori koje učite iz geografije u osnovnoj školi i čudesnim živim bićima o kojima ljudi trebaju voditi brigu. Film je na engleskom jeziku pa ćete ujedno unaprijediti i vaše znanje engleskog (nema HR podnapise) :)

Poveznica: https://youtu.be/GfO-3Oir-qM

Za one koje zanima više ova tema:

Na drugoj poveznici imate film o našem planetu Zemlji od postanka pa do danas. Možete vidjeti kroz što je sve Zemlja prošla da bi je mi ljudi "zatekli" u ovakvom izdanju. U ovom filmu možete namjestiti HR podnapise (ispod linka je uputa za one koji to nisu radili)

Poveznica: https://www.youtube.com/watch?v=5e0hrstSn_I ---FILM O ZEMLJI (OD POSTANKA PA DO DANAS)

Uputa za uključivanje HR podnapisa na youtube-u:

U okviru gdje se pokazuje video kliknete na kotačić (ili zupčanik) (nalazi se desno od CC) --odberite SUBTITLES i onda kliknite na AUTOTRANSLATE --pojavit će vam se svi jezici svijeta (nađite i kliknite na Hrvatski). To je sve.

Nadam se da će vam se filmovi svidjeti. Tko želi može mi poslati dojmove o filmu.

Priloženi dokumenti:
kako_smo_izgubili_planet.jpg (1.53 MB)