ZADATCI, 31.3.2020.
Autor: Ana Koncul, 31. 3. 2020.

Draga djeco, poštovani roditelji,

Ovo su aktivnosti koje radite u UTORAK, 31. ožujka:

TEHNIČKA KULTURA

6. i 7.r

Nastavak rada od jučer, izrada scenske lutke (žaba ili leptir)

HRVATSKI JEZIK

3. r

Pisanje naučenih slova – pon. i vjež.

Radna bilježnica, str. 40. i 41. (nacrtati i ukrasiti veliko tiskano slovo K te napisati jedan redak velikog slova K u crtovlje).

Napisati 2 reda velikog tiskanog slova K u pisanku.

PRIRODA I DRUŠTVO

6.r

Ponavljamo i dalje Promet, odnosno ponovit ćeš svoje znanje o prometnicama.

Učili smo to iz prirode, ali i kada smo rješavali onu našu veliku bojanku o prometu.

Ono što je najvažnije znati, pročitat ćeš u prilogu „6. r I. P. Prometnice“ te sadržaje prepisati u bilježnicu.

DRUŠTVO

Zadnji put smo ponovili stanovništvo RH. Znate koje je većinsko stanovništvo naše domovine, koje manjine žive kod nas te koje je službeno pismo i jezik.

Svoje znanje utvrdite uz pomoć PPT projekcije Stanovništvo RH koja se nalazi u prilogu, a koja je preuzeta sa stranice Razredna nastava, udruge Zvono.

3. r

U prilogu je NL s brojevima od 1 do 9.

Zadatak je svaki broj obojiti i ukrasiti koristeći što više boja.

Nakon što je napravljen, nastavni listić zalijepiti u blizini radnog mjesta kod kuće.

6. r.

Nakon uspješno savladanih sadržaja množenja brojeva s 0, 1, 2 , 5, 10 i 3, krećemo dalje. Na redu je množenje brojem 4.

Nastavni listić s obradom teme i zadatcima je u prilogu (6.r I. P. MAT Množenje s 4).

7. r

D. K.

Radni brojevi do 100 – pon. i vjež.

Nastavni listić s uputama i zadatcima je u prilogu (D. K. MAT Redni brojevi – pon. i vjež.)

M. P.

Množenje brojeva – zadatci riječima – vježbanje i ponavljanje

Nastavni listić s uputama i zadatcima je u prilogu (M. P. MAT Množenje – zadatci riječima)

Budite mi vrijedni!