HRVATSKI JEZIK, 23.3.2020.
Autor: Ana Koncul, 22. 3. 2020.

Dragi učenici,

pred vama je nova nastavna jedinica i novi zadatak. Tema je Povijest hrvatskoga književnog jezika i nije teško kao subjektne rečenice, ne brinite :)

Sve važne podatke stavila sam vam u prezentaciju koju vam prilažem. Unutar prezentacije nalaze se i poveznice na youtube. Sve te poveznice trebate otvoriti i pogledati. Prezentaciju pratite uz uporabu udžbenika kako biste proširili sadržaje koji se nalaze na prezentaciji. U bilježnice zapišite sve što je važno. Nakon što prođete kroz prezentaciju i zapišete sve što je važno, u alatu Canva ćete izraditi plakat. Naslov plakata bit će POVIJEST HRVATSKOGA KNJIŽEVNOG JEZIKA, a sadržaj plakata će biti stoljeće po vašem izboru. Radove mi pošaljite do utorka u 19:00 sati.

Vaše plakate ću otisnuti i njima ćemo ukrasiti učionicu po povratku u školu, stoga pazite na pravopis prilikom izrade. :)

Ukoliko bude nejasnoća, javite se na Yammer privatnom porukom.

NAPOMENA: Za učenike koji nastavu prate po prilagođenom programu - prilikom izrade plakata moguće je odabrati samo jednu sastavnicu unutar odabranog stoljeća (književnost ili jezikoslovlje)

Veselim se vašim radovima!

Vaša nastavnica Ana

Priloženi dokumenti: