GLAZBENA KULTURA, 31.3.2020.
Autor: Ana Koncul, 31. 3. 2020.

Nastavna jedinica: Moja domovina – pjesma

Aktivnosti:

1. Poslušati pjesmu Moja domovina nekoliko puta, poveznica: https://www.youtube.com/watch?v=fqyGUZP7vCI

Poslušati nekoliko puta i uvježbavati pjesmu na poveznici;

Evo tekst :

MOJA DOMOVINA

Svakog dana mislim na tebe Slušam vijesti, brojim korake Nemir je u srcima, a ljubav u nama Ima samo jedna istina Svaka zvijezda sija za tebe Kamen puca pjesma putuje Tisuću generacija noćas ne spava Cijeli svijet je sada sa nama.

Moja domovina, moja domovina, Ima snagu zlatnog žita, Ima oči boje mora, Moja zemlja Hrvatska.

Vratit ću se moram doći, tu je moj dom, Moje sunce, moje nebo. Novi dan se budi kao sreća osvaja Ti si tu sa nama.

2. Pismeno odgovorite na pitanja:

a) Koji izvođači sudjeluju u skladbi?

b) Ulomak iz koje skladbe se javlja na početku glazbenog primjera? - napišite ime skladbe i skladatelja!

c) Kojoj vrsti glazbe (tradicijska, umjetnička ili popularna) pripada pjesma Moja domovina?

Svoje radove fotografirati i poslati meni osobno do petka 3. travnja 2020. do 14.00 sati.

Ako nešto nije jasno slobodno me kontaktirajte!