ZADATCI, 22.4.2020.
Autor: Ana Koncul, 22. 4. 2020.

Srijeda,22.04.2020.

TZK

Nastavna jedinica:Vježbe vrata,ramenog pojasa i ruku

Zadaci za učenike_

-Stav raskoračni,odručiti,lopta je u lijevoj ruci,Baciti loptu preko glave,uhvatiti je desnom rukom i obratno.

-vježbati i dalje uz HRT 3

Nastavna jedinica:Što ujutro radi cvijet-interpretacija priče

Danas je 22.travanj-dan kada obilježavamo Dan planeta Zemlje.Obilježit ćemo je na satu hrvatskog jezika, kroz rad na ovoj priči i na satu prirode i društva.

Zadaci za učenike:

-prvo pročitaj pozdrav Zemlji"Dobar dan,Zemljo!Čuješ li nas?"

-voliš li ti cvijeće,ja ga jako volim, tako što ga u proljeće sadim i preko ljeta njegujem i uživam u njezinu mirisu i ljepoti

-pročitaj priču u čitanci na str.121. Što ujutro radi cvijet

-nadam se da ti se svidio,meni se jako sviđa,zamišljam cvijet kako se ujutro budi,proteže ,raduje se suncu,prirodi ,odjeven u najljepšu haljinu,pjevajući veselo prelijepu pjesmu...Književnica kaže"Znam samo da je i najmanji cvijet svijetu potreban.Zato ga pozdravljam!"-razmisli malo o tome...

-usmeno odgovori na pitanja ispod priče,prokomentiraj s ukućanima

-uradi zadatke u radnoj bilježnici str.104.

Priroda i društvo

Nastavna jedinica :Dan planeta Zemlje-prezentacija

Zadaci za učenike:

-pogledaj pažljivo prezentaciju o Danu planeta Zemlje

-napiši nekoliko poruka o očuvanju i zaštiti našeg planeta,fotografiraj i pošalji na Yammer

Matematika

Nastavna jedinica:Pisano množenje dvoznamenkastog broja jednoznamenkastim-ponavljanje

Zadaci za učeenike:

1.

Pisano pomnoži:48 puta8, 48 puta 6,65 puta 7,93 puta 4, 39 puta 8, 77 puta 2,73 puta 4, 93 puta 5

2.

Uradi zadatak riječima ,izračunaj i odgovori.

Faktori su 67 i 5.Izračunaj umnožak.

3.Domagoj je u trgovini potrošio 86 kuna,a Lovro tri puta više od Domagoja.Koliko je kuna potrošio Lovro?

Račun:

Odgovor:

Napomena:u četvrtak pišete zadatke za ocjenu,u ocjenu će ulaziti i sve dosadašnje zadaće iz matematike,ponavljajte još.

Priloženi dokumenti:
DanPlanetaZemlje3_Msmit.ppsx (2.94 MB)