ZADATCI, 7.5.2020.
Autor: Ana Koncul, 7. 5. 2020.

Dobro jutro dragi đaci!

Pred vama se nalaze novi zadaci.Ovog tjedna obilježavamo jedan poseban dan-Majčin dan.Stoga sam predvidjela da tu temu uvrstim u provjeru iz hrvatskog jezika koja je za danas planirana.

Nastavna jedinica:Moja majka-pisanje sastava-provjera

Zadaci za učenike:

-otvori radnu bilježnicu str.114.

-uradi zadatak 1.Napiši sastavak o majci.Osmisli naslov(na temu Moja majka)

-opiši mamu,napiši kako izgleda jedan njezin dan,što volite raditi zajedno,kako joj pomažeš,što osjećaš prema njoj i što ona osjeća prema tebi... (ovaj zadatak mora biti danas urađen,fotografiraj i pošalji do 20::sati)

-piši uredno i čitko,pošalji na vrijeme uradak,to će utjecati na tvoju ocjenu

Nastavna jedinica:Pisano dijeljenje(28:2)-obrada

Otvori udžbenik iz matematike str.98.,riješi ZNAM,pažljivo pročitaj postupak pisanog dijeljenja u zelenom pravokutniku u udžbeniku na istoj str.98.

U bilježnicu napiši naslov i pravilo iz žutog pravokutnika.

U PISANOM DIJELJENJU dvoznamenkastog broja uvijek najprije dijelimo desetice ,a zatim jedinice.

Dijeljenje je završeno kada nema više znamenaka za dijeljenje .Dijeljenje provjeravamo množenjem.

-dolje na poveznici imaš video zapis na kojem učiteljica objašnjava postupak pisanog množenja

-pažljivo prati

-riješi zadatke u udžbeniku str.99.(do ponedjeljka do 12:00 sati)

TZK