POVIJEST, 24.3.2020.
Autor: Ana Koncul, 24. 3. 2020.

Poštovani učenici ,

na temelju uvida u privatne poruke mogu zaključiti da ste skoro svi i to većinom uspješno riješili zadane zadatke. Bravo!. Samo tako nastavite i dalje! Djelomično su ostvarili zadatke dvoje učenika koji mi nisu dio odgovora na zadatke pokazali i očekujem da će te to ostvariti što prije. Na vama je da redovno izvršavate svoje obaveze, a ako ima nekih poteškoća ili problema u radu ja sam tu da vam pomognem.

Nastavna jedinica:Rimska država od kraljevstva do carstva

Pročitaj u udžbeniku nastavnu jedinicu (127.-131..) „Rimska država od Kraljevstva do Carstva“ i pritom treba obratiti pažnju na:

-tri razdoblja: Kraljevstvo, Republika, Carstvo

Prepiši shemu na str. 131.

-Odgovori na pitanja u vašu bilježnicu:

1. Koliko je Rim imao kraljeva?

2. Što se dogodilo sa zadnjim kraljem i kako se zvao?

3. Pojasni vlast u doba Rimske Republike? (obrati pozornost na ilustraciju na str. 129.)

4. Koje sve titule i ulogu ima rimski car?

Napravi lentu vremena po uzoru na str. 127. sa jasnim razmacima (Kraljevsto, Republika, Carstvo). Ne morate crtati ilustracije iznad lente vremena.

Šaljem vam i PowerPoint prezentaciju i link na Youtube lekciju koja bi vam mogla pomoći prilikom rada.

Video služi u svrhu dodatnog pojašnjavanja. Ne moraš rješavati zadatke koje se navode u video zapisu

Rok vam je do četvrtka 9:00

Molim vas da vaše zadaće šaljete preko privatne poruke!

Priloženi dokumenti:
2._Rimska_drzava_od_kraljevstva_do_Carstva.pptx (2.47 MB)