ZADATCI, 21.4.2020.
Autor: Ana Koncul, 21. 4. 2020.

Draga djeco, poštovani roditelji, ovo su aktivnosti za UTORAK, 21. 4.

TEHNIČKA KULTURA

6. i 7. r

Jučer smo govorili o Danu planeta Zemlje.

Da bi očuvali prirodu važno je reciklirati. Učili smo da je recikliranje izdvajanje i ponovno korištenje otpada. Sav otpad kojim se može ponovno upotrijebiti i od kojeg se mogu napraviti novi materijali kažemo da se reciklira.

Vi možete pomoći očuvanju prirode tako što ćete prikupljati otpad za reciklažu.

Jučer ste dobili zadatak do povratka u školu prikupljati stari papir.

Danas počinjete sa zadatkom prikupljanja plastike. Vaši roditelji to već redovito rade, tako da plastični otpad skupljaju u za to predviđene vreće i zatim jednom mjesečno ostavljaju da ih pokupi kamion koji odvozi otpad.

Često smo kroz prozor učionice 2.razreda gledali kamion kako odvozi otpad ispred naše škole, sjećate se?

Sada nismo u školi pa ne možemo to tamo činiti, ali možete pomoći svojim roditeljima tako što ćete prikupljati plastičnu ambalažu u posebne vreće koje imate kod kuće.

Tako nećete samo pomoći roditeljima, nego i prirodi. Ako pijete sok iz plastične bočice ili na primjer jedete sladoled iz plastične kutijice, jogurt, bilo što što je u plastičnoj ambalaži nemojte baciti u običnu kantu za smeće nego odvojite.

To činite sve do prvog odvoza plastične ambalaže, a zatim mi tu vreću sa plastikom uslikajte i pošaljite da vidim kako ste dobri čuvari prirode!

Naravno i nakon što mi uslikate vreću, nastavite s takvim odgovornim ponašanjem i dalje, jer samo takvim ponašanjem pomoći ćemo očuvanju naše planete Zemlje i prekrasne prirode bez koje ne bismo mogli živjeti. Dio smo Zemlje i ona je dio nas!

I, naravno, ne zaboravite učiti druge, koji su to možda zaboravili, kako se treba ponašati prema prirodi!

3. r

Upute i zadatci su u prilogu pod nazivom: „3. r MAT Broj deset“

6. r

Ivane, naučio si množiti s brojevima 0, 1, 2, 3, 4, 5 i 10. Sada je vrijeme za naučiti množiti brojem 6.

Upute i zadatci se nalaze u prilogu „6. r MAT Množenje sa 6“

7. r

D. K.

Još ćemo malo ponavljati zbrajanje i oduzimanje do 20, prije no što počnemo učiti zbrajanje i oduzimanje desetica do 100.

Upute i zadatci su u prilogu „7. r D. K. Zbrajanje i oduzimanje do 20“

HRVATSKI JEZIK

3. r

Nastavljamo vježbati pisati naučena slova.

U radnoj bilježnici riješiti zadatke na stranicama 44. (nacrtati veliko tiskano slovo R i ukrasiti ga bojama) te stranici 45. (napisati jedan redak velikog tiskanog slova R u crtovlje).

PRIRODA I DRUŠTVO

6. r

Nastavljamo s ponavljanjem prometa.

Riješi ovaj zabavni kviz o vrstama prometa i prometnim sredstvima.

Na kraju zapiši koliko si točnih odgovora imao.

DRUŠTVO

7. r (D. K.)

Naša domovina Republika Hrvatska – pon. i vjež.

Upute i zadatci su u prilogu „7. r DRUŠTVO Naša domovina RH – plakat“

Budite mi vrijedni, kao i uvijek!