ZADATCI, 8.5.2020.
Autor: Ana Koncul, 8. 5. 2020.

Dragi učenici, poštovani roditelji, ovo su aktivnosti i zadatci za PETAK, 8. 5.:

HRVATSKI JEZIK

SVI RAZREDI

Kako se može štedjeti mama

Upute i zadatci su u prilogu HJ Kako se može štedjeti mama

3. r

Vježbamo i dalje brojeve do 10.

U RADNOJ BILJEŽNICI (Moja mala matematika, računajmo do 10) riješiti 5. i 6. zadatak na stranici 26. te 8. zadatak na stranici 27.

6. r

Množenje sa 7 – pon. i vjež.

U udžbeniku riješiti zadatke na stranicama 119. i 120.

PRIRODA I DRUŠTVO

3. r

U bilježnicu nacrtaj hranu koja je dobra za tvoje zdravlje te hranu koja nije dobra za tvoje zdravlje.

Usput ponovi sve što smo učili o zdravoj prehrani.

6. r

Ponovi sadržaje koje smo učili o zdravoj prehrani uz pomoć bilježnice i udžbenika (str. 104. i 105.) te riješi 1. i 2. zadatak na stranici 107.

7. r

PRIRODA

Nacrtaj u svoju bilježnicu nešto po izboru, a odnosi se na životne zajednice šume ili travnjaka.

Ako biraš travnjak, nacrtaj livadu sa nekim biljkama i životinjama koje žive na njemu, a ako biraš šumu nacrtaj puno šumskih stabala i neke šumske životinje koje tamo žive.

DRUŠTVO

Nizinski zavičaj – pon. i vjež.

Ponovi ono što smo učili o nizinskoj Hrvatskoj uz pomoć umne mape koja je u prilogu.

Umnu mapu nacrtaj i u svoju bilježnicu, može biti ista kao i ova iz priloga, a možeš napraviti svoju, s drugačijim oblicima i bojama.

I za kraj, ne zaboravite ono što smo se dogovorili za nedjelju, samo pazite da mama ne sazna prije vremena! :-)