ZADATCI, 24.3.2020.
Autor: Ana Koncul, 23. 3. 2020.

Dragi učenici, poštovani roditelji,

ovo su aktivnosti koje radite u utorak, 24.3.2020.

TEHNIČKA KULTURA

6. i 7. r

Nadam se da ste jučer pospremili svoje radno mjesto.

Stiglo nam je proljeće! Kao što smo učili, vrijeme u proljeće je promjenjivo pa nam je tako jedan dan toplo, a jedan hladno, jedan sunčano, jedan oblačno.

Kako bi to i dokazali, ovaj tjedan ćemo pratiti vrijeme.

Vaš današnji zadatak jest nacrtati na papir tablicu, poput one za raspored sati.

Zatim, upisati sve dane u tjednu (od ponedjeljka do nedjelje) i ispod jučerašnjeg i današnjeg dana nacrtati kakvo je bilo vrijeme. Svakog idućeg dana nacrtati kakvo je taj dan bilo vrijeme.

(Može se dogoditi da u istome danu bude npr. i sunce i kiša pa nacrtajte oboje.)

Ovaj zadatak ćete raditi cijeli tjedan. Potrudi se da crteži budu što pregledniji, šareniji i uredniji!

U idući ponedjeljak ćete mi poslati svoj crtež.

U prilogu vam je primjer pod nazivom „Kalendar vremena“ kako nacrtati tablicu i kako bi to moglo izgledati, odnosno kakvo bi vrijeme moglo biti.

3. RAZRED (T. P.)

HRVATSKI JEZIK

Čitanje i pisanje naučenih slova – veliko tiskano slovo V

U radnoj bilježnici riješiti 36. i 37. stranicu.

Napisati 2 reda velikog tiskanog slova V u pisanku.

MATEMATIKA

U udžbeniku Moja mala matematika – računajmo do 10, riješiti zadatak na 25. stranici.

6. RAZRED (I. P.)

PRIRODA I DRUŠTVO

Naučili smo da je jedino prijevozno sredstvo koje učenici smiju voziti – bicikl.

Tvoja zadatak je nacrtati bicikl u bilježnicu i označiti njegove dijelove (volan, kočnica, pedale, kotači, lanac).

I. P. Množenje brojeva

7. RAZRED

DRUŠTVO

Napisati u bilježnicu, kao nastavak na prošli zadatak, 3. i 4. strofu (kiticu) himne Republike Hrvatske.

D. K.

Redni brojevi do 100

U prilogu je nastavi listić s razradom teme i zadatcima pod nazivom Redni brojevi do 100.

Zadatke riješiti u bilježnicu.

M. P.

Ponoviti množenje brojeva do 100.

U prilogu je nastavni listić s objašnjenjem zadatka i zadatcima za rješavanje, pod nazivom M. P. Množenje brojeva do 100